بوتیک هتل 20/12/2019


هتل بوتیک به آن دسته از هتل‌هایی گفته ‌می‌شود که به خاطر خاص بودن سبک هنری و معماری خود شهره هستند.
آن‌ها معمولاً کوچکتر از گراند هتل‌ها بوده و لوکس بودن هدف اصلی آن‌ها نیست؛ بلکه خود هدف اصلی بازدید هستند، این هتل‌ها بین 10 تا 100 اتاق دارند.

ریشه واژه

«بوتیک هتل» یک اصطلاح تلفیقی است که در آمریکا شمالی و بریتانیا برای توصیف نوع متمایزی از هتل‌ها به کار گرفته می‌شود، هم‌اکنون این اصطلاح در سراسر دنیا به صورت یک استاندارد استفاده می‌شود.

واژه «بوتیک» که از زبان فرانسوی گرفته شده در اصل برای نامگذاری فروشگاه‌هایی به کار گرفته می‌شد که به صورت تخصصی کالاهای نایاب و گران‌قیمت را در مقیاسی کوچک (در برابر فروشگاه‌های بزرگ و به اصطلاح زنجیره‌ای) عرضه می‌کردند.

تاریخچه

بر باور کارشناسان بوتیک هتل‌ ها در اوایل دهه 1980 میلادی پدید آمده‌اند. دو بوتیک هتل اولیه در سال 1981 افتتاح شدند.

یکی در محله کنسینگتون جنوبی لندن به نام هتل بلیکز با طراحی معمار معروف، آنوسکا همپل و دیگری هتل بدفورد در سان‌فرانسیسکو، که هم‌اکنون تحت نظارت یکی از بزرگترین گردانندگان بوتیک هتل‌ در سراسر دنیا به نام کیمپتون گروپ می‌باشد، افتتاح شده است که 34 بوتیک هتل دیگر را نیز تا به امروز اداره می‌کند.

پس از این‌ها سومین بوتیک هتل توسط فردی به نام یان شارگر در نیویورک با عنوان هتل مورگان با طرح، طراح معروف فرانسوی آندره پوتنم ساخته و در سال 1984 میلادی افتتاح شد.

 

شما ممکن است این مطالب را هم دوست داشته باشید